* Povrat robe 15 dana
* Dostava za 1-3 radna dana
* Plaćanje pouzećem, karticom, preko računa
* Plaćanje u 6 rata
* Sve prikazane cene su sa uračunatim PDV-om
* Registrujte se i ostvarite dodatne popuste i pogodnosti na određene artikle
Postavite pitanje o ovom proizvodu
Igraš kompetitivni FPS na pro level rangu (Faceit Level 10, ESEA premier, ESL pro turniri), treba ti gaming miš sa premium senzorom (12800 DPI), pun programabilnim tasterima i 20 plus miliona klikova izdržljivosti. MSI gaming miš sa 12800 DPI rezolucijom podesivih u 6 nivoa, 7 programabilnih tastera, RGB osvetljenjem, mehaničkim prekidačima sa 20 plus miliona klikova i ambidekstrnskim oblikom za leve i desne ruke.
12800 DPI plus 20 miliona klikova za pro gaming
12800 DPI je top tier rezolucija (poređenje: pro CS2 igrači koriste 400 do 1600 DPI, ali viši DPI daje rezervu za 4K monitore i racing igre). 6 podesivih nivoa pokrivaju ceo spektar. 20 plus miliona klikova životni vek je premium klasa (poređenje: Logitech G Pro Wireless ima 50 plus miliona, Razer Viper V3 Pro ima 90 plus miliona). Praktično, 20 miliona klikova je 8 do 12 godina intenzivnog gaming-a (oko 5000 klikova dnevno). 1000 Hz odziv (1 ms latencija) je kompetitivni standard.
7 programabilnih tastera plus RGB ekosistem
7 tastera (verovatno 4 standardna plus 3 dodatna) omogućavaju pun gaming customization. Programmable RGB Lighting sa 16.7 miliona boja sinhronizuje se sa MSI Mystic Light ekosistemom (MSI grafičke kartice, RAM, matične ploče). Praktično, pun MSI setup sinhronizuje RGB efekte preko više uređaja istovremeno. Ambidekstrnski oblik radi za leve i desne ruke, što je retko u premium gaming klasi (većina premium miševa je samo za desnu ruku). 126 g težine je u "heavy" gaming kategoriji, optimalna za palm grip.
Tehničke karakteristike
| Brend | MSI |
| Povezivost | Žično USB |
| Tip senzora | Optički |
| Rezolucija | 12800 DPI (6 nivoa) |
| Odziv | 1000 Hz |
| Tasteri | 7 programabilnih |
| RGB osvetljenje | Da, Programmable |
| Životni vek | Preko 20 miliona klikova |
| Oblik | Ambidekstrnski |
| Dimenzije | 126 x 66 x 40 mm |
| Masa | 126 g |
| Boja | Crna |
| Dužina kabla | 1.5 m |
| Garancija | 24 meseca |
Najčešća pitanja
Da li 12800 DPI realno koristim u gaming-u?
Pro Counter-Strike 2 igrači koriste 400 do 1600 DPI, pa 12800 DPI je iznad praktičnih potreba. Praktično, viši DPI je rezerva za 4K monitore (gde 3200 DPI postaje sporo) ili racing igre sa pun preciznim okretanjima. Za FPS pro level uvek koristi niži DPI sa višom preciznošću.
Razlika između MSI premium (18225) i Bloody pro 18219?
18225 (MSI) ima 12800 DPI, 20 plus miliona klikova, ambidekstrnski oblik, MSI Mystic Light RGB ekosistem. 18219 (Bloody) ima PMW3327 6200 DPI, 142 g, desnu ruku ergonomski oblik. Praktično, MSI je premium izrada sa boljim brendom, Bloody je pristupačnija alternativa sa sličnim performansama.
Da li ambidekstrnski oblik kompromituje palm grip stabilnost?
Ne nužno. Ambidekstrnski miševi (Razer Viper, Logitech G Pro Wireless) imaju pun palm grip podršku za desne i leve ruke. Razlika sa ergonomskim modelima je u izbočini za palac (ergonomski ima, ambidekstrnski nema). Praktično, za palm grip bilo koji stil radi, dok za fingertip i claw bolji je ambidekstrnski.
Da li MSI Mystic Light radi sa drugim brendovima?
Ne direktno, MSI Mystic Light je proprietary RGB ekosistem za MSI uređaje. Sinhronizacija sa Razer Chroma, ASUS Aura, Corsair iCUE radi preko trećestranskih softvera (OpenRGB, SignalRGB) ali sa ograničenjima. Za pun ekosistem efekat preporuka je da svi uređaji budu istog brenda.
Da li je 126 g optimalno za pro FPS?
126 g je u "medium heavy" kategoriji. Pro FPS igrači koriste i 50 g (Razer Viper Mini Signature) i 130 g (Logitech G502) zavisno od preferenci. Praktično, 126 g je dobar balans između stabilnosti i pokretljivosti, ali za ultra brzi FPS (Counter-Strike 2) preporuka je 50 do 80 g ultralight miševi.
| Specifikacija | |
| Boja | Crna |
| Dimenzije | 126mm x 66mm x 40mm |
| Dodatni tasteri | 7 tastera |
| Dužina kabla | 1.5m |
| Gaming | Da |
| Interfejs miša | USB |
| Masa | 126g |
| Napomena | Preko 20 miliona klikova, Programmable RGB Lighting |
| Oblik | Prilagođen za obe ruke |
| Odziv | 1.000Hz |
| Podesivost rezolucije | Podesivost u 6 nivoa |
| Povezivost miša | Žični |
| Reklamacioni period | 24 meseca |
| Rezolucija | 12.800 dpi |
| Tip senzora miša | Optički |