DAHUA PFS3211-8GT-120-V2 8port Unmanaged PoE switch
DAHUA PFS3211-8GT-120-V2 8port Unmanaged PoE switchEthernet PoE svičevi
Kad ti se NVR sruši usred snimanja jer 8 IP kamera sa IR osvetljenjem povuče preko 90W na jeftinom svicu, problem je u napajanju a ne u snimaču. Dahua... Pročitaj više
0,00 RSD
Bez poreza: 0,00 RSD
  • Lager: Na stanju
  • Brend: Dahua
  • Model: LAN03012
  • EAN: 6923172525482
Poručite putem chata
* Garancija 25 meseci
* Povrat robe 15 dana
* Dostava za 1-3 radna dana
* Plaćanje pouzećem, karticom, preko računa
* Plaćanje u 6 rata
* Sve prikazane cene su sa uračunatim PDV-om
* Registrujte se i ostvarite dodatne popuste i pogodnosti na određene artikle
Kad ti se NVR sruši usred snimanja jer 8 IP kamera sa IR osvetljenjem povuče preko 90W na jeftinom svicu, problem je u napajanju a ne u snimaču. Dahua PFS3211-8GT-120-V2 daje 120W PoE budžeta i drži sve kamere stabilno čak i kad noć aktivira IR LED matrice. Namenjen je instalaterima video nadzora i mrežnim administratorima koji rade objekte sa 4 do 8 IP kamera ili Wi-Fi access point uređajima.
Zašto je 120W PoE budžet pravi minimum za 8 kamera
Standardna 4MP IP kamera sa noćnim vidom troši oko 8 do 12W kad se uključi IR osvetljenje. Sa 8 takvih kamera u istovremenom radu, ukupna potrošnja prilazi 100W. Svič sa 60W ili 90W budžetom u toj situaciji počinje da ograničava napajanje pojedinim portovima i izaziva nasumično isključivanje kamera. PFS3211-8GT-120-V2 ima rezervu od 20W koja sprečava taj scenario čak i kad sve kamere rade na maksimumu.
Gigabit propusnost koja prati 4K snimanje
Tehničke karakteristike
Tip uređajaUnmanaged PoE svič
Broj PoE portova8 x RJ45 10/100/1000 Mbps
Uplink portovi1 x RJ45 gigabit, 2 x SFP slot
PoE budžet120 W ukupno (PoE i PoE+)
Switching kapacitet33 Gbps
Forwarding16.37 Mpps
Memorijski bafer1.75 MB
StandardiIEEE 802.3, 802.3ab, 802.3az, 802.3u, 802.3x
Dimenzije150 x 110 x 42 mm
Težina670 g
BojaCrna
Garancija24 meseca, ovlašćeni servis u Srbiji
Najčešća pitanja
Koliko kamera mogu sigurno da napajam sa ovog sviča?
Sa 120W budžetom možeš napajati 8 standardnih 4MP IP kamera bez IR osvetljenja, ili 6 kamera sa stalno aktivnim noćnim vidom. Za PTZ kamere ili modele sa grejačima objektiva preporučuje se 4 do 5 jedinica po sviču, jer takve kamere mogu da povuku do 25W svaka. Svaki port podržava do 30W za PoE+ kompatibilne uređaje.
Da li radi sa Hikvision i Dahua kamerama istovremeno?
Šta znači "unmanaged" i da li je to nedostatak?
Da li svič može da radi u rack ormaru?
Sa dimenzijama 150 x 110 mm uređaj nije rack montažan u standardnom 19 inčnom ormaru, ali postoji opcioni nosač za rack montažu koji se kupuje zasebno. Za zidnu montažu na donjoj strani postoje fabrički otvori koji se direktno kače na šrafove u zidu, što je čest izbor za male instalacije sa ograničenim prostorom.
Šta se dešava ako neko od portova povuče previše struje?
Svič ima per port zaštitu od preopterećenja koja isključuje samo problematični port a ostatak nastavlja da radi. Ako PoE+ uređaj traži više od dozvoljenih 30W, taj port se gasi automatski. To štiti i druge kamere i sam svič od kvara, što je razlika u odnosu na bezimene modele koji "padnu" celi pri jednom problematičnom uređaju.
Fizičke karakteristike
Dimenzije 150mm x 110mm x 42mm