* Povrat robe 15 dana
* Dostava za 1-3 radna dana
* Plaćanje pouzećem, karticom, preko računa
* Plaćanje u 6 rata
* Sve prikazane cene su sa uračunatim PDV-om
* Registrujte se i ostvarite dodatne popuste i pogodnosti na određene artikle
Postavite pitanje o ovom proizvodu
Crna brodska lampa na fasadi, iznad ulaznih vrata ili u industrijskom hodniku, traži nešto što svetli kako treba, a pritom izgleda ozbiljno i ne kvari estetiku tamnih površina. LED okrugla brodska lampa Prosto od 12W daje 840 lumena neutralne bele svetlosti na 4.200 K, sa 26 SMD 2835 dioda iza zaptivenog difuzora. Crno kućište ne privlači pažnju, a nadgradna montaža na plafon ili zid traje 10-15 minuta.
Razlika između crne i bele brodske lampe
Funkcija je ista, zaštićena LED lampa za vlažne i prašnjave prostore. Razlika je čisto estetska. Crna brodska lampa se bolje uklapa na tamne fasade, antracit zidove, industrijske enterijere i prostore sa metalnim elementima. Bela verzija ide uz svetle zidove i klasične enterijere. U smislu svetlosti, obe daju identičnih 840 lumena na 4.200 K, neutralna bela koja ne zamara oči i ne iskrivljuje boje. CRI od ≥80 Ra znači da pod ovom lampom razlikuješ crveni kabl od narandžastog bez problema. Za stepenište zgrade sa tamnim ogradama, garažu sa sivim zidovima ili radionicu sa metalnim policama, crna verzija izgleda kao da je tu oduvek.
Konstrukcija za teške prostore
Brodska lampa je originalno dizajnirana za brodove, otuda ime. To znači da podnosi vlagu, vibracije i temperaturne promene bez posledica. Ovaj model ima 26 SMD 2835 dioda koje daju 70 lumena po vatu, solidan odnos za ovu cenovnu klasu. Ugao od 120° pokriva širok prostor bez mrtvog ugla, pa jedna lampa osvetljava hodnik do 10 metara ili prostoriju do 12-15 m². Faktor snage iznad 0,5 je korektan za lampu od 12W, neće opterećivati instalaciju. Nadgradna montaža: dva šrafa na plafon ili zid, dva kabla na klemu, poklopac nazad i gotovo.
Tehničke karakteristike
| Brend | PROSTO |
| Tip | Brodska lampa |
| Oblik | Okrugli |
| Boja kućišta | Crna |
| Snaga | 12 W |
| Svetlosni fluks | 840 lm |
| Temperatura svetlosti | 4.200 K (neutralna bela) |
| LED čipovi | 26 × SMD 2835 |
| Ugao osvetljenja | 120° |
| CRI vrednost | ≥80 Ra |
| Napajanje | 230 V~ |
| Montaža | Nadgradna (plafon/zid) |
Najčešća pitanja
Da li ova brodska lampa može napolje, na fasadu ili terasu?
Da, brodske lampe su konstruisane za spoljnu montažu i podnose kišu, vlagu i temperaturne razlike. Zaptiveni difuzor štiti LED ploču od prodora vode i prašine. Za montažu na fasadu postavi je pod blagim uglom nadole da se voda ne zadržava oko zaptivke. U kombinaciji sa senzorom pokreta na prekidaču, služi kao spoljna rasveta za ulaz u kuću ili prilaz garaži.
Koliku prostoriju osvetljava lampa od 12W sa 840 lumena?
Za hodnik do 10 metara dužine jedna lampa je dovoljna. Za prostoriju do 12-15 m² daje opšte osvetljenje od oko 60-70 luksa, dovoljno za kretanje i osnovne aktivnosti. Za radni prostor gde treba 300+ luksa na stolu, kombinuj sa dodatnim izvorom. Za stepenište montiraj jednu lampu na svakom podeštu, sa 840 lm svaka stepenica je jasno vidljiva.
Koja je razlika između 4.200 K i 6.500 K brodske lampe?
Temperatura od 4.200 K je neutralna bela, između tople žute i hladne plavičaste. Daje prirodan vidik bez dramatičnog kontrasta, prijatna je za oči i ne zamara pri dužem boravku. Verzija od 6.500 K daje hladniju, plavičastiju svetlost koja je oštriija i bolja za vidljivost detalja, ali manje prijatna za opuštanje. Za stepenište i hodnik 4.200 K je komforniji izbor.
Kako se montira brodska lampa na zid?
Skineš poklopac odvrtanjem šrafova na obodu, prikačiš osnovu na zid sa dva tipla i šrafa, povežeš fazu i nulu na klemu, vratiš poklopac i zavrneš. Potrebna ti je bušilica sa burgijom za beton (za cigleni ili betonski zid), Phillips odvijač i libela. Ceo posao traje 10-15 minuta. Kabl ne viriš napolje jer ulazi kroz rupu u zidu direktno u osnovu lampe.
Koliko dugo traje ova LED brodska lampa?
SMD 2835 diode imaju životni vek od 25.000 do 30.000 sati. Pri radu od 8 sati dnevno, to je oko 8-10 godina bez zamene. Nema sijalice unutra, ceo LED modul je integrisan. Crno kućište dodatno štiti od UV degradacije na suncu, pa i estetski traje duže od bele verzije na direktno izloženoj fasadi. Zamena dolazi tek kad obnovljaš prostor, ne zato što je lampa prestala da radi.
| Specifikacija | |
| Boja svetlosti | Hladno bela |
| Brend | PROSTO |
| Broj LED dioda | 26 |
| CRI vrednost | Veće ili jednako 80 Ra |
| Faktor snage | >0.5 |
| Jačina svetlosti | 840 lm |
| Montaža | Nadgradna |
| Napajanje | 230 V~ |
| Oblik | Okrugli |
| Snaga | 12 W |
| Struja | 95 mA |
| Temperatura svetlosti | 4200 K |
| Tip | Brodska lampa |
| Tip diode | SMD 2835 |
| Ugao osvetljenja | 120° |